section-919fe10

BMS METAL MADENCİLİK İMALAT GERİ DÖN. SAN. VE TİC. A.Ş.
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

BMS METAL AŞ. hurda metal  toplama ayırma ve işleme, Atık metal talaşı geri kazanımı ve atık kablo geri kazanımı, ambalaj atığı geri kazanımı faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Üretim faaliyetlerimizin tüm aşamalarını sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamında gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda sağlıklı bireylerin ve iş gücünün oluşturulmasına yönelik sorumluluğumuzu yerine getirmeyi önemsiyor ve taahhüt ediyoruz.

BMS Metal tüm faaliyetlerinde insanı en değerli varlığı olarak kabul eder; güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı yaratarak, çalışanlarını oluşabilecek her türlü kazadan korumayı süregelen ve öncelikli iş hedefi olarak benimser.

BMS Metal, çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilincini artırmak amacıyla eğitimler verir;  yasal zorunluluklarla da paralel olarak iş sağlığı ve güvenliği performansını sürekli iyileştirir. Yeni yatırımlar iş sağlığı ve güvenliği kriterleri dikkate alınarak yapılır. İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi devamlılığını, sağlamak için periyodik olarak gözden geçirilerek iyileştirilir.

BMS Metal’de İş Sağlığı ve Güvenliği tüm çalışanların sorumluluğudur.

Tüm Çalışanlar (ve diğer paydaşlar)

Kendi güvenlikleri ve ayrıca etkilenen herkesin güvenliği için azami dikkat sarfetmek, İş Sağlığı ve Güvenliği uyarı ve kurallara uymak; Diğer çalışanlarla iş sağlığı ve güvenliği konularında koordinasyon içinde çalışmak; Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması için, şirket içinde düzenlenecek olan iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine katılmak ve bu konudaki talimat ve prosedürlere uymak; İş sağlığı ve güvenliği konularında risk oluşturabilecek durumları endişelerini amirlerine ve/veya İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlularına bildirmek; ile yükümlüdür.

Ayrıca,

Departman Yöneticileri

Kendi sorumlulukları altındaki departman ve iş yerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği politikasını uygulamaya geçirmek; İşyerinde İş Sağlığı ve Güvenliğinin yönetimi amacıyla gerekli kaynakları tahsis etmek /edilmesini sağlamak. ile yükümlüdür.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumluları

Şirketin tüm işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliğinden sorumlu uzmanı bulunmaktadır. Görev tanımı gereği, bulunduğu iş yerindeki İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili düzenlemelerin koordinasyonundan sorumludur.

BMS METAL 1997 yılında, halen Yönetim Kurulu Başkanlığımızı yapmakta olan Şaban BOLAT tarafından, İZMİR' de kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren, bakır, çinko, pirinç, bronz, alüminyum, paslanmaz vb. madenlerin ticareti yapılmaktadır. 2012 yılında Hurda demir ticaretine de başlamıştır. Ayrıca pirinç tozu, bakır tozu, alüminyum tozu üretim ve ticareti de faaliyetleri arasındadır.

İletişime Geç

BMS Metal Üyelikler